İmplant tedavileri ağız içerisinde yaşanan diş kaybı sonucunda yeni diş takma uygulamalarından biridir. Modern Klinik olarak hastalarımıza en güvenli ve kaliteli uygulamaları yapmaktayız. Diş hekimlerini özenle seçen firmamız içerisinde dental implant tedavileri de bulunmaktadır.

dental-implant-nedir.jpg

Olan diş üzerinde yaşanan kırılma ya da çekme durumları için dental implant uygulanmaktadır. Diş kayıplarına en iyi çözümlerde biridir. Diş eksikliklerinin giderilmesi amacı ile dental implant tedavileri yapılmaktadır. İmplant tedavisinde diğer dişler ile aynı ölçülerde yeni diş takılmaktadır.

Ağız hijyenini önemseyen kişiler için dental implant uygulamaları oldukça sağlıklıdır. Hızlı ve kesin çözüm olarak bilinen bu uygulamalar implant çene kemiğine yapılmaktadır. Çene kemiği üzerine takılan kök ile beraber diğer diş yapılarının ölçüsüne uygun ölçü alınmaktadır.

Tamamen kişinin ağız yapısına göre hazırlanan diş bu kök üzerine takılmaktadır. İmplantlar dişlerin çok daha sağlam bir köke sahip olmalarını sağlamaktadır. Modern Klinik olarak diş kökü ve implant tedavilerini özenle yapmaktayız. Kişiye yönelik hazırlanan tedaviler ile sağlıklı bir diş görünümü elde edilmektedir.

İmplant Nedir?

İmplant tedavileri eksik olan işin yerine yeni diş takılması uygulamalarından biridir. İmplant uygulaması son derece sağlıklı tedavilerden biridir. Komşu dişlerin benzeri yapıda hazırlanan bu tedavide tüm diş kayıplarının yerine yenisi yapılmaktadır.

Cerrahi işlem olan implant tedavileri hem sağlıklı diş görünümü hem de diş yapısı oluşturmaktadır. Dental implantların kullanımı oldukça kolaydır. Diş yapısına uygun şekilde hazırlanan yeni diş kök üzerine takılmaktadır.

Kimlere Dental İmplant Tedavisi Uygulanır?

Dental implant uygulamaları çürük diş ve eksik diş problemi yaşayan herkese uygulanmaktadır. Aynı zamanda dişinde kırılma ya da çatlama yaşayan kişilere de implant tedaviis önerilmektedir. Diş etlerine iyi bakmayan ve bu nedenle diş kaybı yaşayan kişiler için de uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir.

İmplant tedavisi hem sağlıklı hem de dişlere estetik görünüm kazandıran işlemlerdendir. Ağız ve diş sağlığı adına yapılan bu tedavi eksik olan tüm dişlerin yerine yenilerini getirmektedir. Doğal diş görünümü kazandıran bu tedaviler ağız içerisindeki tüm dişlere uygulanmaktadır.

Dental İmplant Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Dental implant tedavisi eksik dişin yerine yenisinin koyulması uygulamalarından biridir. Bu şekilde çene kemiği üzerinde çok daha sağlıklı bir diş getirilmektedir. Günümüzde oldukça fazla kişinin tercih ettiği bu implant uygulamaları ağız ve diş sağlığı adına büyük önem kazanmaktadır.

Eksik olan dişler hem estetik görünümü hem de besinlerin tüketilmesini sorunlu hale getirmektedir. Bu nedenle tüm dişlerin yerinde olmasını sağlayan tedavilerden biridir. İmplant uygulamaları tamamen kişiye yönelik yapılmaktadır. Bu şekilde daha sağlıklı ve estetik görünüm sunan dişler oluşmaktadır.

Dental İmplant Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dental implant tedavileri sonunda kişinin ağız ve diş sağlığına iki kat özen göstermesi gerekmektedir. Diş yapılarına zarar vermeyen bu tedavi sonunda eksik dişler onarılmaktadır. Bu nedenle kişinin tekrar aynı sorunu yaşamaması için hijyen ve bakıma özen göstermesi gerekmektedir. Doğru diş macunu ve fırçası kullanımı bu alanda en önemli iki noktadan biridir. Özellikle estetik açıdan görünümü yenilemek isteyen kişilerin ip kullanımına da önem vermesi gerekmektedir.

Dental implant tedavileri sonunda bakteri oluşumu önleyici ağız suları ve tuzlu su kullanımı da oldukça faydalıdır. Tedavi aşamasında kişilerin çoğunlukla sıvı tüketimine ağırlık vermesi gerekmektedir. Diş yapısını ya da kökünü zorlayacak sert ve katı besinlerin tüketiminden uzak durulmalıdır. Estetik görünüm kazandıran bu tedaviler için ip kullanımına daha çok özen gösterilmelidir. Böylelikle ağız içinde sağlıklı bir diş yapısı oluşmaktadır.

Dental İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dental implant tedavisi ön muayene sonucunda tedavi aşamaları belirlenerek yapılmaktadır. Bu anlamda ağız içerisinde boşluk oluşan bölgenin ölçüsü alınmaktadır. Doğru diş kökü takılarak bu kökün ağız içerisinde ve çene kemiğine kaynaması beklenmektedir.

Bu sırada diğer komşu dişlere benzer bir diş hazırlanmaktadır. Bu diş kökün oturtulması ile beraber üzerine takılmaktadır. Öncelikle kişiyi rahatsız etmemesi açısından geçici yapıştırıcı ile yapıştırılmaktadır. Daha sonra kalıcı yapıştırma işlemi ile beraber diş sağlıklı bir şekilde kullanılmaya başlanmaktadır.

Diş Eksikliklerinin Giderilmesi İçin Dental İmplant Tedavisi

Diş eksikliklerini giderme adına yapılan dental implant tedavileri ağız içerisinde bir yenileme oluşturmaktadır. Bu şekilde diş eksikliklerinin tamamı giderilmektedir. Daha sağlıklı bir gülüş ve görünüm kazandırılmaktadır. Diş eksiklikleri kişinin sosyal hayatında da özgüvenini sarsan durumlardan biridir.

Bu nedenle diş eksikliklerinin en sağlıklı şekilde giderilmesi amacı ile dental implant tedavileri yapılmaktadır. Dental implant işlemleri kişinin ağız içerisinde yer alan dişlere benzer bir diş oluşturmaktadır. Böylelikle istenen estetik görünüm de kısa sürede elde edilir.

Dental İmplant İle Doğal ve Sağlıklı Bir Diş Yapısı Oluşturma

Dental implant tedavileri kişiler için doğal ve sağlıklı bir diş yapısı oluşturmaktadır. Modern Klinik olarak hastalarımıza özenli bir tedavi programı hazırlamaktayız. En sağlıklı uygulamaların yapıldığı firmamız içerisinde diğer komşu dişlere yakın bir diş hazırlanmaktadır.

Bu dişler ömür boyu kullanım sağlamaktadır. Gülüş estetiği yerine de geçen dental implant tedavileri hem sağlıklı hem de estetik görünüm sunan uygulamalardan biridir. Günümüzde çok fazla kişinin tercih ettiği bu işlemler sayesinde besinlerin tüketimi ve parçalanması da daha sağlıklı hale gelmektedir.

Estetik Diş Görünümü İçin Dental İmplant Tedavileri

Estetik diş görünümü için dental implant tedavileri uygulanmaktadır. Bu tedaviler ağız içerisinde yer alan tüm dişlere uygulanabilmektedir. Kişilere yeni ve estetik görünüm kazandırmayı hedefleyen dental implant tedavileri Modern Klinik firmamız içerisinde yapılmaktadır.

Hastaların diğer diş yapılarına uygun bir şekilde tasarlanan bu dişler estetik görünümü de arttırmaktadır. Dental implantlar yeni diş kökleri oluşturmaya ve yaşanan ağrıyı gidermeye yardımcı olmaktadır. Son zamanların en çok tercih edilen ağız içi tedavilerinden biri dental implant uygulamaları olarak bilinmektedir.

Dental İmplant Fiyatları Nedir?

Dental implant fiyatları yapılan uygulamaya ve diş sayısına bağlı şekilde ayarlanmaktadır. Sağlıklı bir diş görünümü ve yapısı oluşturmak isteyen kişiler için önerilen bu tedavi kişilerin istedikleri görünümü de onlara kazandırmaktadır.

Modern Klinik olarak hastalarımıza ve yaptığımız uygulamalara özel bir fiyat vermekteyiz. Özellikle birden fazla diş tedavisi için fiyat ayrı şekilde belirlenmektedir. Aynı zamanda diş yapısının durumu ve alınan ölçüler de dental implant tedavileri için fiyatlandırmayı etkilemektedir. Bu işlem sonunda sağlıklı bir gülüşe ve diş yapısına sahip olmak mümkündür.

İletişim Formu