Diş çekmek can acıtır mı? Sorusu, diş çektirmek zorunda kalan kişilerin sıkça sorduğu bir sorudur. Özellikle günlük işlerinin aksamasını istemeyen insanlar, diş çektirme operasyonunun acısız ve ağrısız olmasını beklerler. Diğer bir yandan ilk kez diş çektirmek zorunda olanlar da diş çektirme işleminin acısı konusunda bilgisiz olmaları dolayısıyla, problem yaşayabilmektedir. Bu nedenle bu sorunun doğru şekilde yanıtlandırılması, insanların endişelerini ortadan kaldırmak için oldukça önemlidir. Diş ağrısı, insanları canından bezdirmesi nedeniyle oldukça can sıkıcıdır. Diş ağrısından kurtulmak için dişçiye gittiğinizde, diş çektirmek zorunda kalmaktan çekinen insanlar tedavi sürecini aksatabilmektedir.

dis-cekmek-acitir-mi.jpg

Bu nedenle ertelenen diş muayeneleri, ağız ve diş sağlığınızda çok daha ciddi problemler oluşmasına neden olmaktadır. Kanal tedavisi başta olmak üzere tüm ciddi diş muayenesi işlemleri, dişinizi kaybetmenize kadar ilerleyebilecek ciddiyete sahiptir. Tüm bu tedavilerin yanında, diş çekmek can acıtır mı? Sorusunun yanıtı, diş sağlığınızdan çok daha önemsizdir. Hissettiğiniz ağrının durumuna göre, dolgu ya da diş çekim işlemiyle, ağız sağlığınızı korumanız; diş hekiminiz tarafından sağlanır.

Diş Çektirme İşlemini Doğru Yapmak Önemlidir

Diş çekme işlemi, hekimler tarafından doğru bir şekilde yapıldığında minimum derecede ağrılı olmaktadır. Bunun yanında yapılan kanal tedavisi işlemlerinden önce de uygulanan ilaç tedavisi, diş çekimi sürecindeki ağrıların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Diş çekimi sürecinde hekimin tecrübesi de ağrı problemi yaşamamak için önemli detayların başında gelmektedir. Dişinizdeki problemlerden kaynaklı olarak ciddi problemler yaşamak istemiyorsanız, zamanında müdahale edilmesini sağlamalısınız. Diş çekimi konusunda karar verebilecek tek yetkili mercii ise diş hekiminizin kendisidir. Diş çekmek can acıtır mı? Sorusu yine diş çekiminin kararında olduğu gibi diş hekiminizin maharetiyle ters orantılı bir yanıta sahiptir. Gerekli görüntüleme ve muayene işlemi sonunda, gerekli karar verilir.

Doğru Tedavi Süreci Sonrasında Diş Çekim İşlemi Oldukça Rahattır

Diş çekimi işlemi yapılmadan önce, görüntüleme ve teşhis işlemi hekim tarafından doğru şekilde yapıldığında ağrıya neden olacak durumlar ortadan kalkmaktadır. Bu işlemler sonrasında, uygulanan ağrı kesici, anestezik ilaçlar; ağrı hissetmenize neden olan sinirleri tam anlamıyla uyuşturmaktadır. Böylece, diş çekimi işlemi sırasında ağrıyla karşılaşmazsınız. Diğer yandan hekiminizin alanında deneyimli olması, yapılacak işlemin doğru şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Uyuşturma işlemi için uygulanan ağrı kesicinin miktarı, duruma bağlı olarak hekim tarafından belirlenir. Diş çekmek can acıtır mı? Konusundaki tüm fikirler hekimin el hassasiyetine ve dişinizin durumuna bağlı olarak değişiklik göstereceğinden kesin bir cevabı bulunmamaktadır. Diş çekimi sürecindeki acı hissi ilaçlar sayesinde, sıfıra indirilmektedir. Bu ayarlama sonrası yapılan enjeksiyon, sinirleri uyuşturarak, ağrı yaşamanızın önüne geçmektedir. Diş çekim işlemi diğer prosedürlere göre oldukça kısa sürdüğünden, yaşanan sızı da oldukça kısa sürmektedir. Bu yönüyle de diğer tüm diş tedavilerinden ayrılan diş çekimi zannedildiği kadar korkutucu bir işlem değildir. 

İletişim Formu