Diş eti hastalıkları kendisini ağız içerisinde bazı reaksiyonlar göstererek fark ettirmektedir. Özellikle diş kökünde oluşan bir hasar ilk olarak diş etlerini vurmaktadır. Buna bağlı olarak diş etlerinde morarma ve kızarıklıklar fark edilir. Diş eti morarması pek çok kişide ortaya çıkabilir. Bu durum ağız içerisinde hijyen eksikliğinin bir belirtisi olarak da bilinir.

Diş etlerinde morarmaya doğru giden kızarıklıklar için acilen Modern Klinik hekimlerine başvurulması gerekmektedir. Modern Klinik ağız içi ve diş filmi alarak sorunun kaynağını belirlemektedir. Daha sağlıklı tedavi için ön muayene yapılmaktadır. Yapılan bu muayene sonucunda diş eti hastalıklarından kaynaklı diş eti morarması yaşandığı tespit edilir. Genellikle çürük diş, iltihap ve diş taşı diş eti dokusunun rengini değiştirmektedir.

Diş eti morarması nasıl tedavi edilir için tüm çözüm yöntemleri Modern Klinik adresinde yer almaktadır. Nasıl tedavi edilir alanında araştırma yapan kişiler sorunun kaynağına göre tedavi uygulamalarını incelemektedir. Diş hekimlerimizden bu alanda uzman olan kişi diş pigmentlerine yoğunlaşmaktadır. Diş yüzeyinde oluşan plak, taş ve benzeri kalıntılar giderilerek sağlıklı bir diş eti oluşturulur.

dis-eti-morarmasi.jpg

Diş Eti Morarması Neden Meydana Gelir?

Diş eti morarması dişin kendinde oluşan bir problem sonucu ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda diş çürümesi ya da dişin çevresinde oluşan iltihaplanma ile dişlerde morarma görülür. Diş eti morarması iltihap kaynaklı ortaya çıkar. Bu nedenle acil tedavi yapılması gerekmektedir. Kalıcı bir hasar bırakmaması adına Modern Klinik içerisindeki uzman doktorlara muayene olunması tavsiye edilir.

Diş eti morarması ciddi diş eti hastalıklarından biridir. Üstelik bu durum ağız içerisinde dişlerin kaybına yol açabilir. Modern Klinik tarafından kişiye en uygun tedavi yöntemleri belirlenir. Yanlış tedavi sonucunda da diş eti morarması meydana gelen durumlardan biridir. Ağız ve dişlerinizde oluşan bu rahatsızlık ağrıya ve hassasiyete de yol açmaktadır.

Diş eti morarması neden olur hakkında araştırma yapan kişiler iltihap kaynaklı bu durumun yaşandığını gözlemlemektedir. Aynı şekilde ağız ve diş sağlığı adına düzenli olarak Modern Klinik tarafından diş kontrolü yapılması tavsiye edilir. Modern Klinik olarak diş sağlığına önem vermekteyiz. Uzman diş hekimi desteği ile beraber tüm hastalıklar kısa süre içerisinde tedavi edilmektedir. Modern Klinik profesyonel hizmet vermektedir.

Diş Eti Morarması Kimlerde Görülür?

Modern Klinik tedavi sürecinin başarılı ve hızlı geçmesi adına özenle çalışmaktadır. Diş eti morarması ağız bakımının yetersiz yapıldığı kişilerde sıkça görülmektedir. Aynı şekilde yapılan yanlış tedavi hem damakta hem de diş etlerinde farklı bir reaksiyon göstermektedir.

Diş eti morarması nasıl geçer hakkında araştırma yapan hastalar Modern Klinik adresine başvurmaktadır. Kliniğimiz içerisinde tamamen kişiye özel tedavi yapılmaktadır. Diş etinin renginin değişmesi ile ilaç tedavisine başlanmaktadır. Tedavi sonucunda diş etlerinde normal renk oluşmaya başlar.

Sağlıklı Diş ve Diş Eti İçin Neler Yapılır?

Sağlıklı diş oluşumunun temelinde diş eti bakımı yer alır. Diş etlerinin uygun ve yumuşak bir fırça ile dairesel hareketler halinde temizlenmesi gerekir. Aynı zamanda ağız bakım suları diş etlerinde kızarıklık ya da renk değişimi durumlarını önleyecek antibakteriyel özelliğe sahip ürünlerdir.

Ağız ve Diş Sağlığını Korumak İçin Hijyen Bakımı

Ağız ve diş sağlığını korumak için çeşitli bakım rutinleri oluşturulmaktadır. Hijyen diş sağlığı adına en önemli noktalardan biridir. Üstelik yapılan tedavilerin önemini ve hızlı sonuçlanmasını da sağlar. Diş morarması kişilerde sıkça görülen ve yaşanan durumlardan biridir.

Dokuların renginin değişmesinin temel nedeni diş yüzeyinde oluşan pigment ve kalıntılardır. Bu durum bakterilere açık bir ortam yaratmaktadır. Aynı şekilde diş eti morarması iltihaplı diş ve diş eti oluşturur. Günde en az 2 kere fırçalama yapılması, ağız bakım suyu kullanılması ve ip kullanılması tavsiye edilmektedir.

Diş Etinde Renk Değişimi Nasıl Oluşur?

Diş etlerinde renk değişiminin pek çok farklı faktörü bulunmaktadır. Bunlar yanlış tedavi, ağız bakım ve hijyenin eksik olması, çürük, diş etinde meydana gelen iltihaplanma durumlarıdır. Modern Klinik tarafından yapılan muayeneler sonucunda rahatsızlığın temel nedeni belirlenmektedir.

Dişin dış yüzeyinde oluşan kızarıklık zaman içerisinde mor renge dönmektedir. Bu durum ağrıya ve hassasiyete de neden olmaktadır. Yanlış beslenme ve kafeinin sık tüketimi de bu gibi durumların yaşanmasının nedenidir. Alkol ve sigara tüketimi de diş eti kızarıklığı ve renk değişimine yol açar.

Diş Eti Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Diş eti hastalıklarının tedavisi kişiye göre belirlenmektedir. Çoğunlukla diş etinde yaşanan morarma ve kızarıklık durumları muayene sonunda verilen ilaç ile tedavi edilmektedir. Antibiyotik kullanımı diş eti şişini indirmekte ve diş eti morarmasında renk değişimini tedavi etmektedir.

Dişlere yapılan bakım ve hijyen sonucunda da zaman içerisinde diş eti normal kendi rengine geri dönmektedir. Diş eti yapısı herkesin farklıdır. Bu nedenle uygulanan tedaviler de farklılık göstermektedir. Hastalarda genetik nedenler ile diş eti morarması yaşanma durumları da gözlemlenmektedir.

Diş Eti Morarmasını Önlemek İçin Neler Yapılır?

Diş eti morarması ağız içerisinde yer alan dokulara zarar veren pigmentlerin artmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum kişilerde diş eti morarmasına yol açar. Üstelik kafein, alkol ve sigara tüketimi de hem damak hem de diş etlerinin morarmasına neden olur. Morarmada etkisi olan tüm faktörlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Kişi beslenmesine dikkat etmeli ve düzenli ağız bakımı yapmalıdır. Hormonal değişim diş eti morarması etkenlerinden biridir. Kişilerin sağlığına dikkat etmesi diş eti morarmasını önler. Üstelik diş yüzeyinin devamlı temiz tutulması pigment yayılımını önler.

Diş Eti Morarması İçin Uygun Hijyen Bakım Ürünleri

Diş sağlığını korumak için yapılan bakımların tamamı dişlerde temiz ve estetik bir görünümün oluşmasını sağlar. Üstelik Modern Klinik tarafından önerilerin bu bakım aşamaları dişe sağlıklı bir doku kazandırmaktadır. Melanin pigmenti ağız içerisindeki diş eti yüzeylerinde renk değişimine sebep olur.

Üstelik diş eti morarmasını önleyecek doğal ve bitkisel içerikli macunlar bulunmaktadır. Bu macunlar ile fırçalama işlemi yapan kişiler melanin pigmentinden tüm ağız içini arındırmaktadır. Ağız bakım suları temel temizlik ürünlerinden biridir. Böylelikle diş yüzeyindeki bakteriler arındırılır.

Sağlıklı Bir Diş Yapısı Oluşturmanın Temelinde Neler Var?

Sağlıklı diş yapısı oluşturmanın temelinde ağız bakımı, doğru tedavi ve beslenme yer alır. Diş ipi kullanımı son derece önemli bakım adımlarından biridir. Diş ipleri ağız içerisinde yapıyı bozacak pigment oluşumunu engellemektedir. Üstelik daha sağlıklı ve temiz bir diş görünümü oluşturur.

Diş Eti Hastalıkları Nelere Sebep Olur?

Diş eti hastalıkları iltihaplanmaya ve diş kaybına yol açmaktadır. Bu nedenle diş etine ve rahatsızlığa uygun tedavi yapılmalıdır. Modern Klinik tarafından yapılan tedavilerin tamamı kısa süre içerisinde sonuç vermektedir. Eksik ya da yanlış tedavi yapılması durumlarında diş etinde oluşan morarma ve renk değişimi yayılmaktadır.

İletişim Formu