Diş kaplama işlemleri dişin hasarlı bölümünü onararak yeni diş oluşturma uygulamalarından biridir. Oldukça özenli yapılan bu uygulama sonunda hasta istediği estetik diş görünümüne sahip olmaktadır. Diş kaplama çeşitleri ile her diş yapısına uygun kaplama operasyonları tamamlanır. Bunun için diş hekiminizin uyguladığı yöntemler en sağlıklı yöntemlerdir.

Modern Klinik bünyesinde yapılan bu kaplamalar son derece kaliteli ve uzun süre kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Doğal dişe sahip olmak isteyen kişiler için zirkonyum kaplama çeşitleri tavsiye edilmektedir. Modern Klinik tarafından yapılan kaplamalar diş sağlıklı ve estetik görünüm kazandırır. Aynı zamanda diş rengine uygun kaplama malzemeleri kullanılır.

dental-veeners-niew.jpg

Diş eti hassasiyeti olan kişilerin de tercih ettikleri bu işlem kısa süre içerisinde sosyal hayata dönmeyi hedefler. Tercih edilen kaplama çeşidi ağız ve diş yapısına uygun olmalıdır. Modern Klinik aracılıyla yapılan işlemlerin tamamında diş hekiminin önerdiği kaplama çeşidi kullanılmaktadır. Kaplama yöntemini araştıran hastalar kendileri için en uygun olanını tercih etmektedir. Kaplama türlerinin tamamı kullanılan malzemelere göre gruplara ayrılır.

Metal Altyapısı Olan Porselen Diş Kaplama İşlemleri

Metal altyapılı şekilde tasarlanan porselen diş kaplamaları sağlıklı uygulamaların başında yer alır. Modern Klinik aracılıyla yapılan bu işlemlerde ağız içerisindeki tüm dişlere işlem yapılabilmektedir. Metal malzeme dayanıklılık açısından da avantaj sağlar. Bu sayede uzun yıllar boyunca bu kaplama malzemeleri kullanılmaya devam eder.

Metal porselen yakın olan tüm dişlere uygulanabilen malzeme türlerinden biridir. Hastalar kaplama dişlere daha özenli bakmaktadır. Özellikle metal altyapılı şekilde üretilen bu porselen diş kaplamaları hassas diş yapısına da uyum sağlamaktadır. Ağız içerisinde bulunan ve kaplama yapılacak dişlerin ölçüsü alınarak malzeme üretilmektedir.

Ağızda gerçek diş görünümü oluşturan bu kaplamalar estetik açıdan da tercih edilir. Diş kaplama yöntemleri arasında ilk sırada yer alan diş kaplama çeşitlerinden biridir. Profesyonel kişiler tarafından özel fırçalar kullanılarak üretilen kaplama malzeme ağız içerisinde bulunan dişlere birebir uyum sağlar. Bu şekilde yeme ve konuşma bozuklukları da giderilmektedir. Sosyal hayatında özgüven problemi yaşayan kişilerin tamamı diş kaplama çeşitleri arasında metal altyapılı ürünleri tercih etmektedir.

Tam Seramik Malzeme İle Tasarlanan Empress Kaplama

Tam seramik kaplama diş yüzeyinde kaliteli bir görünüm yaratmaktadır. Başka bir deyişle dişlere tek tek uygulanan işlemlerden biridir. Modern Klinik tarafından geliştirilen bu diş kaplama ürünleri tüm dişlerin ölçüsü alındıktan sonra üretilmektedir. Oldukça kısa süre içerisinde hazırlanan dişler ağız içerisinde kesilen dişlerin üzerine takılmaktadır.

Dişin doğal görünümü tam seramik empress kaplama malzemeleri ile elde edilir. Dişler üzerinde estetik görünüme sahiptir. Böylelikle çok fazla hasta tarafından tercih edilir. İşlem tedavi sürecini en aza indiren uygulamalardan biri olarak bilinir.

Zirkonyum Malzeme İle Diş Kaplama İşlemleri

Zirkonyum kaplama son zamanların en çok tercih edilen kaplama çeşitlerinden biridir. Estetik görünüm bakımından uygulanan bu kaplama türü sayesinde dişin yüzeyinde olan pürüzler giderilmekte ve kırık diş sorunu yaşayan kişilere estetik görünüm verilmektedir.

Porselen kaplamalar dişleri tek sıralı ve eşit ölçüde göstermeye yardımcı olur. Kullanılan malzemenin kalitesi de yüksek olacak şekilde ayarlanır. Diş kaplama çeşidi olarak bilinen zirkonyum kaplamalar diş etlerinden diş uç kısmına kadar uygulanır. Bu sayede dişler hem doğal hem de estetik bir görünüm oluşturmaya başlar.

Porselen Laminate Veneer Diş Kaplama Uygulaması

Porselen laminate veneer diş kaplama uygulaması sağlıklı ve gerçek diş görünümüne en yakın olan işlemler arasına girmektedir. Dişlerin yalnız ön kısmı için uygun olan bu kaplama çeşidi sayesinde kırılma ya da renk değişimi problemleri giderilmektedir.

Porselen laminate önde bulunan dişlerde yaşanan sorunu gidermeye yardımcı olur. Üstelik bu işlem diğer doğal yapıda olan dişler ile uyum sağlamayı hedefler. Pek çok kişinin dişlerinde yaşadığı kırılma problemi bu tedavi ile çözülür. Modern Klinik içerisinde yapılan porselen laminate veneer ön dişlere sağlıklı ve estetik görünüm kazandırır.

Kompozit Laminate Veneer Diş Kaplama İşlemleri

Kompozit laminate veneer işlemleri ise dişe özel bir malzeme yapıştırma ile uygulanır. Diş kaplama çeşidinin bir başka versiyonu olan bu işlem diğer kaplama türlerinden farklıdır. Dişin eksik ya da kırık olan bölümlerine özel bir malzeme yapıştırılmaktadır. Bu sayede kaplama yerini onarım tedavisine dönüştürmektedir.

Günümüzde dişin yalnız bir bölümünde yaşanan sorunu gidermek için kompozit laminate veneer tedavisi uygulanır. Aynı zamanda dişlerin ayrık olması durumlarının tedavisi de bu kaplama türüdür. Pek çok kişi diş onarımında kompozit laminate veneer tedavisine ihtiyaç duyar.

Diş Kaplama İşlemlerinin Avantajı Nedir?

Diş kaplama tedavileri ilk olarak özgüvenin yerine gelmesini sağlar. Modern Klinik içerisinde yapılan bu tedaviler eksik veya kırık olan dişin onarılmasına yardımcı olur. Hem tüm dişlere hem de belirli dişlere uygulanan bu tedavi sonunda istenen estetik görünüme kavuşmak mümkün.

Diş kaplama operasyonları hastalara istedikleri görünümü vermektedir. Etkileyici bir gülüşe sahip olmak isteyenler için hazırlanan bu tedaviler güvenli şekilde ilerler. Kısa süre içerisinde tamamlanan diş kaplama tedavilerinde kişi sosyal hayatına ve iş hayatına kaldığı yerden devam etmeye başlar.

Diş Kaplama Çeşitlerinin Tamamı Nasıl Uygulanır?

Diş kaplama çeşitlerinin tamamının özellikleri ve işlevleri farklıdır. Kaplama öncesinde ağız içerisinde bulunan dişler tek tek incelenmektedir. Muayene sonrası hastaya uygun bir tedavi planı hazırlanır. Aynı zamanda dişe uygulanacak kaplama için ölçüler alınır.

Kaplama çeşidine karar verilmesinin ardından malzeme üretim süreci başlar. Dişlerin tamamına uygulanan porselen ve zirkonyum kaplama çeşitleri dişlerin kesilmesi ve yerine yeni dişler yapıştırılması ile tamamlanır. Bu sayede istenen estetik diş görünümü oluşur. Tüm diş kalıpları kişinin kendi dişleri üzerine yapıştırılır.

En İyi Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

En iyi diş kaplama çeşitleri porselen, metal altyapılı ve zirkonyum kaplama olarak bilinmektedir. Pek çok nedenden dolayı dişlerde sorun yaşanmaktadır. Özellikle dişe alınan darbe ya da yemek yeme sırasında dişin kırılması durumları sıkça meydana gelir. Bu durumlar sonunda dişler estetik görünümünü kaybeder.

Estetik açıdan dişlerin sağlıklı durmasını isteyen kişiler ise kaplama çeşitlerine yönelmektedir. Yapılacak kaplamalar dişin yüzeyinde yeni bir görünüm oluşturmaktadır. Başka bir deyişle temiz ve bakımlı diş görünümü için zirkonyum ve porselen diş kaplamaları tercih edilir.

Kimler Diş Kaplama Uygulamaları Yaptırabilir?

Diş kaplama işlemleri dişinde hasar ya da kırık olan kişilere uygulanır. Porselen kaplama ve zirkonyum kaplama son zamanların en popüler tedavileri arasına girmektedir. Modern Klinik ile yapılan bu işlemler dişi kırık olan hastalar için uygundur.

Aynı şekilde dişlerinin şeklinden memnun olmayan ya da lekelenme problemleri yaşayan kişiler de diş kaplaması tedavilerine yönelmektedir. Hastaların istek ve ihtiyaçlarına en uygun olan tedaviler uygulanmaya başlanır.

Estetik Görünüm Sunan Diş Kaplama İşlemleri

Estetik görünüm sunan diş kaplama işlemleri dişin yapısına uygun malzemelerden üretilmektedir. Alınan ölçüler ile sağlıklı ve ağız yapısına tam uyum sağlayacak kaplamalar hazırlanır. Diş yüzeyini koruyan ve hassas bakım yapan bu işlemler estetik görünüm sunarak kişiye özgüvenini de geri kazandırmaktadır.

İletişim Formu