Diş teli kullanımı ağız içerisinde bulunan dişlerin yapısını düzeltmektedir. Pek çok kişiye uygulanan bu tedavi ile sağlıklı diş görünümü kazanılmaktadır. Diş teli yüz şeklini değiştirir mi en merak edilen sorulardan biridir. Diş teli takmak dudakların hafif çıkık kalmasına neden olur. Fakat bir süre sonra dişler ve dudak yapısı bu şekle alışmaktadır. Diş teli takındım diyen kişiler için merak edilen birden fazla soru bulunmaktadır. Diş teli takmak dişlerin yapısal bozukluğunu tedavi etmektedir. Diş teli taktırmak için hastaların ilk olarak diş hekimine kontrole gitmesi gerekmektedir.

dis-teli-takmak-dudak-seklini-degistirir-mi.jpg

Diş etine uygun şekilde hazırlanan diş telleri kişilerin ağız içerisinde rahatsızlık yaşamasını da engellemektedir. Diş teli dudak şeklini değiştirir mi sorularının tüm cevapları Modern Klinik adresinde yer almaktadır. Firmamız gerekli inceleme ve kontrollerden sonra en uygun diş teli uygulamasını gerçekleştirmektedir. Tedavi sürecinin büyük çoğunluğunu kapsayan bu işlem sağlıklı ve estetik diş görünümü oluşturmaktadır. Diş teli tedavisinde en profesyonel hizmet veren firmamız Modern Klinik tamamen kişiye yönelik bir uygulama gerçekleştirmektedir.

Diş Teli Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Diş teli kullanımının birden fazla faydası bulunmaktadır. Özellikle dişlerin estetik görünümüne özen gösteren kişiler için uygulanması önerilen işlemlerden biridir. Bozuk olan diş görünümü bu şekilde tedavi edilir. Aynı zamanda dudak üstü çene kısmında çıkan dişler çekilmektedir. Çarpık olan dişler ise tel kullanımı ile düzeltilmektedir. Bu tedavi yöntemi ile beraber tüm dişler sağlıklı görünümüne kavuşmaktadır. Diş telleri dudak üstünde hafif çıkma gösterebilir. Fakat zaman içerisinde bu görünüm normale dönmektedir. Diş yapınız için en uygun tedavi Modern Klinik tarafından verilmektedir.

Diş Telinin Dişlere Etkileri Nelerdir?

Üst ön dişin çıkık olması yeme bozuklukları ve konuşma bozukluklarına neden olmaktadır. Bu nedenle düzeltilmesi gerekir. Diş tel kullanımı da bu alanda en uygun tedavi programlarından biridir. Diş teli yüz şeklini değiştirir ve dişlerin estetik görünüme kavuşmasını sağlar. Çene yapısı için geliştirilen özel ince teller ağız içerisinde herhangi bir rahatsız his yaratmadan tedavi oluşturur. Aynı zamanda diş teli tedavisi dişlerde sağlıklı görünüm ve yemek yeme imkanı sağlar. Dişlere etki eden bu tedavi çene yapınıza zarar vermeden en sağlıklı bir şekilde işleme geçmektedir.

Diş Teli Kullanımının Ne Tür Avantajları Vardır?

Diş teli takmak günümüzde oldukça yaygındır. Bu teller ağız içerisinde bulunan her bir dişe uygulanmaktadır. Modern Klinik olarak profesyonel hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda dişlerin estetik görünümü de bu diş telleri ile sağlanır. Tedavi yöntemine uygun şekilde bakım da yapılır. Bunun için özel ve hassas diş yapısına uygun diş macunları ve fırçaları önerilmektedir. Modern Klinik birbirinden farklı özel ince uçlu araç ile diş teli temizliği sunar. Diş tellerinden sonra dişlerinizde baskı oluşabilir. Fakat en kısa süre bu görünüm normale döner. Diş yapısına özel şekilde hazırlanarak takılmaktadır.

Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş teli tedavisi kişiden kişiye değişmektedir. Tedavi süreci de ağız içerisinde bulunan dişlerin yapısal bozukluğuna göre farklılık gösterir. Dudak şekline etki eden bu tedavi için süresi de merak edilmektedir. Ortodonti tedavileri genel olarak 6 ay ile 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre içerisinde hastanın dişlerine bakması ve hijyene dikkat etmesi de oldukça önemlidir. Bakımlı dişlerde daha hızlı iyileşme görülür. Diş tedavilerinde görünümün yanı sıra sağlıklı konuşma ve yemek yeme durumu da ön plana çıkar. Bu nedenle Modern Klinik olarak en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Diş Teli Neden Takılır?

Diş teli sağlıklı bir diş yapısı oluşturmak için tercih edilir. Aynı zamanda estetik görünüm kazandırmak isteyen kişiler mutlaka diş teli kullanımı ile bakımlı ağız yapısına sahip olmaktadır. Güzel bir diş yapısı için hassas dişlere özel tedavi uygulanır. Modern Klinik alanında en başarılı ve profesyonel ekipmanları ile çalışmaktadır. Diş teli kullanımında ağız içi yapısal bozuklukların tedavi edilmesi ve öne çıkan dişlerin normal formlarına geri döndürülmesi hedeflenir. Pek çok kişi bu bozuklukların tamamen ortadan kalkması ve görünümün düzelmesi için diş teline ihtiyaç duymaktadır.

Diş Teli Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Diş teli kullanımında dikkat edilmesi gerekenler ilk olarak hijyendir. Modern Klinik olarak verdiğimiz tedavi planında hijyen ön plana çıkmaktadır. Hastalarımızın tamamı için uygulanan hijyen programları dişlerin çürümesini engellemeye yönelik geliştirilmektedir. Diş teli takılı iken sert ve kabuklu besinlerin tüketilmemesine de özen gösterilmelidir. Aynı zamanda hassas diş yapısı için sıcak ve çok soğuk içeceklerden uzak durulmalıdır. Diş telinde bakteri oluşumunu engellemek için tellere özel ve ince uçlu fırçalar ile fırçalama işlemi yapılır. Bu şekilde estetik ve temiz bir diş görünümü oluşur.

Estetik Diş Görünümü İçin Diş Teli Kullanımı

Estetik diş görünümü için diş teli kullanımı oldukça önemlidir. Tedavi planı içerisinde hassas diş yapısı ön plana çıkmaktadır. Estetik görünüm kazanmak isteyen kişiler için ilk olarak tel takılmaktadır. Bunun devamında diş bakımı için özel macun ve fırça kullanımı önerilmektedir. Diş telleri ağız içerisinde bulunan her bir diş için uygulanmaktadır. Aynı zamanda tedavi kapsamında damaklık kullanımı da oldukça önemlidir. Damaklık kullanan kişilerde dişlerin tekrar kayma durumu tamamen ortadan kalkmaktadır. Dişlerin daha bakımlı durması için hijyen de oldukça önemlidir.

Diş Teli Kullanımı Yüz Şeklini Değiştirir mi?

Diş teli kullanımı yüz şeklini değiştiren durumlardan biridir. Pek çok kişi alışma süreci içerisinde dudaklarında ve yüzünde farklılık hissedebilir. Dudakları daha dolgun gösteren diş telleri ortodonti tedavisinin bir parçasıdır. Modern Klinik olarak tüm hastalarımıza öncesinde gerekli uyarıları yapmaktayız. Daha sağlıklı bir tedavi için tüm aşamaların öğrenilmesi gerekmektedir. Yüz şeklinde yalnızca dudak kısmında farklılıklar görülebilir. Bu durum kısa süre içerisinde geçmektedir. Özellikle hastaların bu durumu kabul etmesi ve diş tellerine alışması tedavi sürecini hızlandırmaktadır.

Diş Teli Kullanımı İle Yapısal Bozuklukları Giderme

Diş teli kullanımı ile yapısal bozuklukların tümü giderilmektedir. Diş telleri her diş için özel olarak kesilmektedir. Bu durum ile beraber sağlıklı tedavi süreci başlamaktadır. Kaliteli ve estetik diş görünümüne sahip olmak isteyen hastaların her biri diş teli olarak bilinen ortodonti tedavisini tercih etmektedir. Yapısal bozuklukların giderilmesi ile istenen estetik diş görünümü oluşmaktadır. Aynı zamanda çene yapısının bozuk görünümü de tamamen geçmektedir. Modern Klinik olarak alanında en tecrübeli uzman hekimler ile beraber çalışmaktayız. Hastalarımıza özel tedavi sunmaktayız.

Diş teli kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Pek çok hasta dişlerin bakımlı ve estetik durması için diş teli kullanımına geçmektedir. Teller oldukça ince kesilmekte ve dişlere sabit hale getirilmektedir. Dişler için özenle hazırlanan bu teller tüm ağız içi ve diş ölçüleri alınarak yerleştirilmektedir. Bu sayede görünüm estetik hale getirilmekte ve dişler olması gereken seviyede durmaktadır. Her bir hasta için özel muayene yapılmaktadır. Muayene sonunda diş telleri için kesim ve ölçü alma süreci başlamaktadır. Tüm dişler sağlıklı bir görünüm kazanarak estetik şekil kazanmaya başlamaktadır.

İletişim Formu