Diş teli uygulamaları bozuk diş yapısına sahip olan kişilere uygulanmaktadır. Bu tedavi ile birlikte tüm ağız içi diş yapısı düzeltilmektedir. Dişlerin erken yaşta tedavi edilmesinde oldukça büyük fayda vardır. Diş hekimi ağız içerisindeki tüm dişleri inceleyerek birer birer müdahale etmektedir.

dis-teli-varken-hangi-islemler-yapilamaz.jpg

Küçük yaşta diş bakımına dikkat etmeme bu gibi sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda diş ipi kullanmama durumu da sebebi olabilir. Tel taktırdıktan sonra bazı işlemler yapılmamaktadır. Kanal tedavisi ya da diş çekim işlemleri diş teli varken uygulanmayan operasyonlardır.

Ortodonti tedavileri diş sağlığı için oldukça önemlidir. Ortodonti diş bakımı ve diş etlerinin sağlığı için de yararlıdır. Bu nedenle bozuk diş yapısı olan kişilerin mutlaka diş teli taktırması gerekmektedir. Yamuk ve bozuk yapılı dişler yeme bozukluğunun da en temel sebepleri arasında gösterilmektedir.

Diş teli tedavilerinde kişilere herhangi bir operasyon yapılması tavsiye edilmez. Modern Klinik olarak hastalarımız için en iyi tedavi sürecini hazırlamaktadır. Modern Klinik tedavi sürecini en iyi şekilde ilerletmektedir. Diş teli tedavisi hastaların daha sağlıklı yemek yeme ve konuşmaları için yapılır.

Şeffaf Plak Tedavisinde Diş Temizliği Nasıl Olmalı?

Modern Klinik şeffaf plak tedavilerinde de oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkartmaktadır. Telin dişe takıldığı andan itibaren hastalar yemek yeme ve konuşma konusunda alışma sürecine girmektedir. Şeffaf plak tedavisinde diş temizliği özel aletler kullanılarak yapılmaktadır.

Profesyonel temizlik için hastalar belirli aralıklar ile Modern Klinik adresimizi ziyaret etmektedir. Bu şekilde dişlerde çürüme ya da taş oluşma riski en aza inmektedir. Diş ipleri de bu süreçte oldukça faydalıdır. Diş ipleri dişlerin arasında biriken tüm kalıntıları temizleyerek sağlıklı diş yapısı oluşturmaktadır.

Genel olarak Modern Klinik çalışmaları içerisinde ortodonti tedavileri yer almaktadır. Diş hekimleri özenle tedavi sürecini ilerletmektedir. Bu şekilde hiçbir sorun yaşanmadan şeffaf plak tedavisi aşamasına geçilmektedir. Ortodonti ve şeffaf plak tedavisi nasıl yapılır soruları için firmamız en iyi cevapları hastalarına vermektedir.

Braketlerim yerinden çıkar mı düşüncesi içerisinde olan kişiler için en iyi tedavi süreci tamamlanır. Şeffaf plak tedavisinde dişlerin kaymaması oldukça önemlidir. Ancak dişlerimin daha sağlıklı görünmesini istiyorum diyen kişiler için şeffaf plak tedavisi önem kazanır.

Diş Teli Varken Ne Yenmez?

Diş teli varken çok küçük parçalı ya da sert besinlerin yenmesi önerilmemektedir. Bu diş tellerinin yapısının bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle tedavi sürecinde kişilere belli başlı yeme programları hazırlanmaktadır. Modern Klinik olarak hastalarımızın her an tedavisinde yanında olmaktayız.

Dişlerin yapısını bozacak ve diş çürümesine ortam oluşturacak besinlerden uzak durulması gerekmektedir. Tedavi sürecini hızlandırmak isteyen kişiler bu kurallara dikkat ederek daha hızlı sonuç almaktadır. Tüm hastalara belirli besinlere dikkat etme planı hazırlanmaktadır.

Dişler Neden Çürür?

Tedavi süresinin çoğu dişlerin yapısı ile alakalıdır. Diş çürümelerinin önüne geçmek isteyen kişiler temizlik ve hijyene dikkat etmelidir. Ortodontik tedavilerde özel aletler kullanılarak diş telleri temizlenmektedir. Bu temizliğin yapılmaması dişlerin hızlı bir şekilde çürümesine yol açmaktadır.

Aynı zamanda bakteri ve mikrop artması durumları da hijyen eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Modern Klinik olarak dişlerin çürümemesi adına özel temizleyici ürünler sunmaktayız. Diş teli bakımı ile beraber diş yapısı korunmakta ve diş telleri hassas bir şekilde temizlenmektedir.

Diş Plağı Nasıl Kullanılır?

Diş plağı dişleriniz arasında biriken taşlardan oluşmaktadır. Tüm dişlerin üzerini kaplayan bu plaklar zaman içerisinde dişlerin daha düzgün hale gelmesini sağlar. Damaklık ya da plak kullanımları sağlıklı bir diş görünümü oluşturmaktadır. Bu şekilde istenen diş formu elde etmek mümkün hale gelir.

Ortodonti tedavilerinin başında yer alan diş plağı sağlıklı ve yapısal olarak estetik görünüm sunan tedavilerden biridir. Diş aralarına kaçan gıdaların temizlenmesi için de plak kullanımı tavsiye edilmektedir. Şekil bozukluklarının tamamı diş plağı sayesinde giderilmektedir.

Diş Teli Varken Diş Taşı Temizliği Yapılır mı?

Diş teli varken diş taşı temizliği ince uçlu temizlik aletleri ile yapılmaktadır. Diş yapısına uygun şekilde tasarlanan bu temizleyiciler diş tellerine zarar vermeden yüzde yüz temizlik sunar. Aynı zamanda şekil bozukluklarının oluşumunu da engellemektedir. Diş telleri daha sağlıklı bir diş yapısı oluştururken aynı zamanda dişlerin daha estetik durmasını sağlamaktadır.

Dişlerin tedavisinde plak kullanımları en önemli noktalardan biridir. Aynı şekilde taşların düzenli olarak temizlenmesi de diş hijyeni açısından önem kazanmaktadır. Diş teli varken bu taşlar ince uçlu aletler ile alınarak temizlenmektedir.

Diş Teli Varken Diş Beyazlatma Yapılır mı?

Diş teli varken bazı işlemler yapılamamaktadır. Fakat dişlerin daha beyaz gözükmesini isteyen kişiler için özel beyazlatıcı uygulamalar yapılmaktadır. Diş teli varken diş beyazlatıcı jeller kullanılmaktadır. Mavi ışık teknolojisi ile dişlerin daha beyaz görünüm kazanmasını sağlar.

Dişlere zarar verecek herhangi bir besinin tüketilmemesi gerekmektedir. Bu şekilde beyazlatma süreci daha hızlı ilerlemektedir. Beyaz dişler görünümü daha estetik hale getirmektedir. Diş teli varken ince uçlu aletler kullanılmaktadır. Bu şekilde diş teli varken bile diş beyazlatma işlemi yapılabilir.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ortodonti tedavisi kişinin daha sağlıklı diş yapısı oluşturmasına yardım etmektedir. Aynı zamanda diş çürümelerinin de önüne geçmektedir. Sağlıklı diş yapısına sahip olmak isteyen kişiler için dişlerin her bir yüzeyine uygulanan tel kullanımı önerilmektedir. Modern Klinik estetik görünüm sunan en iyi tedavileri ortaya çıkartmaktadır.

Ortodonti tedavisi dişlerin sağlıklı görünüm kazanmasına yardımcı olur. Aynı şekilde diş teli kullanımı ile yeme bozuklukları giderilmektedir. Konuşma problemleri de ortadan kalkar. Ortodonti tedavisi tellerin diş yapısına uygun şekilde kesilmesi ile yapılmaktadır.

Ortodonti Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Ortodonti tedavisi hastalara uygun şekilde yapılmaktadır. Hastalara uygulanan bu tedavi sağlıklı bir diş görünümü oluşturmaktadır. Aynı şekilde hastaların ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi ile tedavi süresi de değişmektedir. Tedaviler genel olarak 1 yıl kadar devam etmektedir.

Diş tellerinin sağlıklı yerleştirilmesi de tedavi süresini etkilemektedir. Modern Klinik hastanın tüm ağız ölçülerini alarak ona uygun bir ortodonti tedavisi başlatmaktadır. Ortodonti tedavileri genel olarak 6 ay ila 2 ay arasında değişmektedir. Bu şekilde istenen sonuç daha hızlı elde edilmektedir.

Ortodonti Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Ortodonti tedavisinin faydaları hastaların sağlıklı dişlere sahip olması ile başlamaktadır. Diş yapısını düzgün hale getiren bu tedavi süreci kişilerin yemek yeme sorununu da tamamen ortadan kaldırmaktadır. İstenmeyen diş çıkma durumları tamamen giderilmektedir.

Özellikle üst diş etinden çıkan dişler çekilerek diş yapısı daha sağlıklı boyuta taşınmaktadır. Dişlerin estetik görünümüne dikkat eden kişiler için diş yapısını tamamen düzelten ortodonti tedavisi önerilmektedir. Modern Klinik ortodonti tedavilerinin her birini hastaya uygun şekilde yapılmaktadır.

Ortodonti Tedavisinde Diş Teli Bakımı Nasıl Yapılır?

Ortodonti tedavisinde diş tel bakımı kullan at temizlik aletleri ile yapılmaktadır. Aynı zamanda özel diş macunları ve ağız bakım suları ile diş tellerinde oluşan bakteriler ortadan kaldırılmaktadır. Diş ipi kullanımı ile diş bakımı daha üst seviyeye çıkarılmaktadır. Ortodonti tedavisinde ağız bakım suyu da önemlidir.

İletişim Formu