Diş üzerinde ve kenarlarında oluşan siyah lekelere genel olarak tartar adı verilmektedir. Tartar görünümü çok fazla kişide özgüvensizlik yaşatmaktadır. Diş taşı olarak da geçen bu durum besin tüketimine bağlı olarak meydana gelmektedir. Dişteki siyah lekeler, çay, kahve ve sigara kullanımına bağlı oluşmaktadır. Aynı zamanda şekerli ve tatlı besinlerin sıkça tüketilmesi de bu durumun oluşma nedenleri arasındadır.

disteki-siyah-lekeler-neden-olur.jpg

Bu durum zaman içerisinde boğaz ağrısı sıkıntılarına yol açmaktadır. Baş ağrısı ve çeşitli rahatsızlıkların temelinde de tartar oluşumu baş göstermektedir. Grip hastalığına yakalanan kişilerde de diş yüzeylerinde siyah leke oluşumları gözlemlenmektedir. Antiviral ilaçlar dişlerin derinlemesine temizlenmesini sağlamaktadır.

Modern Klinik olarak hastalarımıza en kaliteli ve sağlıklı tedavi programını hazırlamaktayız. Dişte oluşan siyah lekeler için diş hekiminizle görüşerek tedavi planı hazırlayabilirsiniz. Diş etlerinizde oluşan kanamaların temel nedenleri arasında da tartar ve siyah leke oluşumları bulunmaktadır. Gribe ne iyi gelir soruları için de ağız içi bakım suları ve gargara gibi antiviral ilaçlar iyi gelmektedir.

Ağız İçerisinde Oluşan Diş Taşı Nasıl Tedavi Edilir?

Ağız içerisinde hijyen eksikliğinden kaynaklı dişlerde tartar ve siyah lekeler meydana gelmektedir. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için düzenli olarak Modern Klinik adresimizi ziyaret ederek diş muayenesi olmalısınız. Dişlerin yüzeyinde ve aralarında meydana gelen bu siyah lekeler zaman içerisinde büyüme göstermektedir. Diş hassasiyetinin oluşmasının altında yatan sorunlardan bir diğeri de bu siyah lekelerdir.

Diş taşı tedavileri Modern Klinik adresimizde yer alan uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Özel alet kullanımları ile tüm diş taşları alınmaktadır. Sağlıklı bir diş yapısı oluşturmanın temelinde diş taşlarının düzenli olarak temizlenmesi yer almaktadır. Sağlıklı dişler için taşların alınması gerekmektedir. Bu şekilde diş yapısı korunmakta ve çürük oluşumu engellenmektedir.

Siyah lekelenmelerinin temel nedenleri arasında da diş aralarında oluşan taşlar bulunmaktadır. Bu taşlar zaman içerisinde kişide hassasiyet ve sızlama gibi sorunlara yol açmaktadır. Modern Klinik merkezimiz içerisinde diş taşları kısa süre içerisinde temizlenmektedir. Daha sağlıklı bir gülüş için dişteki siyah lekelenmeler de tedavi edilmektedir.

Dişte Siyah Lekeler Neden Oluşur?

65 yaşın üzerinde olan herkes çeşitli diş rahatsızlıkları ile karşılaşmaktadır. Ağız hijyeni özellikle bu yaşlarda oldukça büyük önem taşımaktadır. Sıkça burun tıkanıklığı yaşayan kişilerde geniz eti problemleri ve ağız sağlığının yetersiz olduğu fark edilmektedir.

Grip aşısı özellikle mevsimsel geçişlerde yapılmaktadır. Dişte oluşan siyah lekelenmeler de bu sayede ortadan kalkmaktadır. Kişinin bakterilerden korunması diş sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir. Özellikle gribal rahatsızlıklar dişlerde bakterilerin çoğalmasına ve siyah lekelenmelere yol açmaktadır.

Dişteki Siyah Lekeler Nasıl Tedavi Edilir?

Soğuk algınlığı özellikle bakterilerinin ağız içerisinde yayılması için en önemli rahatsızlıklardan biridir. Yüksek ateşle hastalanan kişiler ağız hijyenine daha çok dikkat etmelidir. Özellikle bu zaman diş sağlığının korunması ve fırçalamanın düzgün yapılması çürümeleri engellemektedir. Diş taşı tedavileri siyah leke oluşumunu da önlemektedir.

Dişteki siyah lekeleri tedavi etmek isteyen kişiler için Modern Klinik merkezimiz içerisinde hastaya uygun tedavi planı çizilmektedir. Özel cihaz kullanımları ile bu siyah lekeler tamamen giderilmektedir. Diş taşları temizlenerek hijyen sağlanmaktadır.

Dişte Siyah Leke Oluşumu Nasıl Önlenir?

Dişte siyah leke oluşumunu önlemek isteyen kişiler tükettikleri besinlere ve içtikleri içeceklere dikkat etmelidir. Kafein tüketimi dişte siyah leke oluşumunun temel sebepleri arasında yer almaktadır. Gün içerisinde çay ve kahve tüketimini azaltmak siyah lekelenmeleri de engellemektedir.

Ağız bakımının her gün belirli saatlerde düzenli yapılması da leke oluşumunu önlemektedir. Bakteri kaynaklı meydana gelen siyah lekelerin temizlenmesi için Modern Klinik merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Özellikle ağız ve diş muayenesi sonucunda kişiye göre bir tedavi planı çıkarılmaktadır.

Sağlıklı Bir Diş Yapısı İçin Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

Sağlıklı bir diş yapısı için grip virüsü gibi virüs çeşitlerinden uzak durulması gerekmektedir. Burun akıntısı yaşayan kişiler genellikle bu tarz virüsleri vücuduna almıştır. Grip belirtileri yaşayanların mutlaka ağız bakım suları ve gargara kullanması gerekmektedir.

Özellikle sağlıklı bir diş yapısı için grip nasıl geçer konusu araştırılmalıdır. Hastalık döneminde sabah akşam diş fırçalanması, ip kullanılması ve boğaz gargarası yapılması önerilmektedir. Böylelikle ağız içerisinde mikrop ve bakteri üremesi durarak siyah leke ve diş taşlarının oluşması da önlenmektedir.

Dişte Oluşan Siyah Lekeler Ciddi Bir Problem midir?

Dişteki oluşan siyah lekeler zaman içerisinde kanamaya hatta diş kayıplarına da yol açmaktadır. Bu nedenle düzenli aralıklar ile Modern Klinik diş hekimlerine görünmek ve muayene olunması gerekmektedir. Dişlerde hassasiyet oluşumlarının sebeplerinden biri olarak diş taşları ve siyah lekeler de ön plana çıkmaktadır.

Dişte oluşan bu siyah lekeleri tedavi etmemek zaman içerisinde bu lekenin büyümesine ve yayılmasına da yol açmaktadır. Diş kararmalarına neden olan bu durum ciddi bir sağlık problemlerinden biridir. Diş eti kanamaları da diş taşlarının oluşması ile başlar.

Dişteki Siyah Lekeler Çürük müdür?

Dişteki her siyah leke çürük değildir. Çoğu leke olarak bilinir. Özellikle diş taşlarının oluşması ya da kafein tüketiminin fazla olması nedeni ile dişlerin yüzeylerinde, aralarında siyah lekeler meydana gelmektedir. Ağrı oluşmayan bu lekeler çürükten farklı olarak sadece diş görünümünü etkilemektedir.

Fakat tedavi edilmediği durumlarda daha ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir. Dişteki siyah lekelerin kalıcı hale gelmesini önlemek için Modern Klinik içerisinde temizleme işlemleri yapılmaktadır. Yapılan temizlemenin ardından kişiler sağlıklı bir diş yapısına ve görünümüne sahip olmaktadır.

Bakteri Kaynaklı Oluşan Tartar ve Siyah Lekelenmeler

Bakteri kaynaklı oluşan tartar ve siyah lekelenmeler kişilerin diş hassasiyeti ve sızlaması yaşamasına neden olmaktadır. Aynı şekilde diş taşları yeme bozukluklarına da sebep olmaktadır. Bunun için belirli aralıklar ile diş taşlarının temizlenmesi önerilmektedir.

Siyah lekelenmelerin sebepleri arasında yer alan tartar kalıcı hale gelerek dişin yüzeyini kaplayabilmektedir. Tüm bu sorunların önüne geçmek için diş fırçalamak yeterli olmamaktadır. Modern Klinik merkezimiz içerisinde muayene olmak ve belirli zaman aralıklarında diş taşlarının temizlenmesi sağlıklı bir ağız hijyeni sunmaktadır.

Diş Taşlarının Düzenli Olarak Temizlenmesinin Faydaları Nelerdir?

Diş taşlarının düzenli olarak temizlenmesi başta gülüş tasarımı ve estetiği oluşturmaktadır. Daha sağlıklı diş yapısı besinlerin tüketiminde de fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda siyah lekeli görünümden uzak daha temiz bir ağız hijyeni oluşmaktadır.

Dişlerin düzenli bakımı siyah leke ve tartar oluşumlarının da önüne geçmektedir. Diş taşlarının alınması başta çürük oluşumunu engellemektedir. Çürük ileri zamanlarda diş kayıplarına yol açan problemler arasında yer almaktadır. Bu sebeple Modern Klinik merkezimiz içerisinde sağlıklı diş taşı temizliği yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işlemleri genel olarak kişilerin kendi ağız hijyenlerine bağlı ilerlemektedir. Profesyonel kişiler tarafından yapılan beyazlatma işleminin ardından kafein tüketiminin önüne geçilmesi gerekmektedir. Günde en az 2 kere dişlerin doğru teknik ile fırçalanması önerilmektedir.

Kimyasal içerikli olmayan diş macunları kullanılmalıdır. Bakterilerin tamamını gideren ağız bakım suları ve gargara kullanımına özen gösterilmelidir. Diş ipi kullanımı da oldukça sağlıklıdır.

İletişim Formu