Gülüş tasarımının günümüzde sıkça tercih edildiği bir gerçektir. Bu işlemin yapılması sayesinde mutlu bir hayata adım atmak mümkündür. Tabi bunun yanında dişler ve diş etleri daha doğal bir görünüme kavuşmuş olur. Zaten gülüş tasarımının ilk amacı dişler konusunda sağlıklı bir yapıya kavuşmaktır.

gulus-tasarimi-nedir-nasil-yapilir

Bununla birlikte gülüş tasarımının yapılışı kişilere göre değişiklik gösterebilir. Çünkü ağız ve dişlerin yapısı herkeste farklı olabilir. Bundan dolayı hastaların yüz yapıları ve gereksinimleri ön plana alınmaktadır. Sonuç olarak gülüş estetiği başarılı bir şekilde uygulanmış olur.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Öncelikle diş ve ağız sağlığının muhakkak ihmal edilmemesi gerekir. Yani düzenli olarak kontrolün önem arz ettiği bilinmektedir. Bunun yanında hastalık kadar estetik olarak da önemli olan durumlar bulunmaktadır. Bunlardan biriside gülüştür.

Dişlerde ve diş eti yapısında sorun olduğu zaman gülüşün bozuk olması mümkün olur. Bu durum görünüm kadar kişiyi psikolojik olarak da etkiler. Çözüm ise gülüş tasarımı tedavisinden geçmektedir.

Gülüş estetiği tam anlamıyla bir plan ve program dahilinde yapılır. İşleme geçilmeden önce her şey titizlik içerisinde incelenir ve böylelikle hayata yer olmaz. Modern Klinik bünyesinde arzu ettiğiniz zaman bu konuda bilgi alabilir ve gülüş tasarımı yaptırabilirsiniz. Gülüş estetiği yapım aşamaları şöyledir;

 • Öncelikle kliniğe yaptırmak istediğiniz işlem hakkında başvuru yapmanız gerekir.
 • Daha sonra cinsiyet, yaş, yüz yapısı, dişler ve diş etleri incelenir. Gerekli olan tıbbi adımlar atılarak süreç başlatılır.

Sürece adım atıldıktan sonra ortodontik tedavi gerekip gerekmediği kontrol edilir. Diş etlerinde sorun varsa ve diş eksikliği mevcutsa eğer bunlar giderilir. İhtiyaç halinde ise diş beyazlatma da yapılır. Estetik kompozit dolgular, kaplamalar ve çeşitli tedavi yöntemleri ile tedavi desteklenir.

Diş eti ve diş uygulamaları kişisel ihtiyaca göre yapıldıktan sonra gülüş tasarımında sona gelinir. Ayrıca birtakım medikal estetik uygulamaları ile Gülüş tasarımı daha iyi bir noktaya getirilir.

Gülüş estetiğinin yapımı kişilere göre değişiklik gösterebilir. Burada önemli olan hastanın gereksinimidir. Bundan dolayı bazı hastalarda gülüş estetiği erken biterken bazı hastalarda uzayabilir. Sonuç ise Modern Klinik sayesinde her zaman başarılı olmaktadır.

Kimler Gülüş Tasarımı Yaptırabilir?

Gülüş tasarımından arzu eden herkesin yararlanma şansı bulunmaktadır. Yaş olarak baktığımız zaman ise genellikle 20 yaşından sonra gülüş tasarımı yapıldığı görülmektedir. Çünkü 20 yaşına kadar çene yapısı tam anlamıyla oluşmaz. Doğal olarak bu yaştan sonra gülüş tasarımı yapılması daha uygundur. Gülüş tasarımı şu kişilere yapılabilir;

 • Dişlerinin görünümünden memnun olmayanlar.
 • Dişlerin ve yüzün uyumsuz olduğu kişiler.
 • Dişlerin rengini beğenmeyenler.
 • Dişleri arasında boşluk olanlar.
 • Estetik olarak diş yapısını kötü bulanlar.

Gülüş tasarımı yaptırmak için aslında daha birçok neden sayılabilir. Ancak yukarıda yer alan durumlar en yaygın nedenler arasında bulunur. Zaten geniş kapsamda baktığımız zaman rahatsız edici diş yapılarının gülüş tasarımına neden olduğu dikkat çekmektedir.

Gülüş tasarımı yaptırmayı günümüzde oldukça fazla kişinin seçmesi gayet normaldir. Özellikle bu tedaviyi yaptıran kişilerin örnekleri insanlara cesaret vermektedir. Üstelik çağımızın tıp dünyasında teknoloji bir hayli gelişmiştir. Buda gülüş tasarımı için olumlu sonuçlar elde etmeye yaramaktadır. Aynı zamanda yeni olanakların doğması ile daha hızlı ve etkili tedaviler de ortaya çıkmaktadır.

Gülüş Estetiğinde Hangi Süreçlerden Geçilir?

Diş ve diş eti konusunda her tedavi son derece dikkatli yapılan işlerdir. Konu gülüş estetiği olunca biraz daha dikkat gerektiği bilinmektedir. Bunun için gülüş estetiğinde belirli bir süreçten geçmek lazımdır. Özellikle üç aşamalı bir süreçten bahsetmek yanlış olmaz. Buna göre adım adım gidilerek gülüş estetiğinin sonuna gelinmektedir. Gülüş estetiği süreçleri şöyledir;

 1. Planlama ve mevcut durumu inceleme.
 2. Tedavi uygulamaları.
 3. Kalıcı işlem uygulamaları ve kontrol.

Gülüş estetiğinin süreçleri kişilere göre az veya çok olabilir. Hastanın durumu ile süreçler belirlenir ve en iyi sonucu almak için çaba harcanır. Bu süreç içerisinde birinci adımın ekstra önemli olduğuna dikkat etmek lazımdır. Bunun nedeni ise doğru planlama ve başarılı bir tespit olmadan sürece geçmenin uygun olmadığıdır.

Gülüş Tasarımı Fiyatları 2024

Gülüş tasarımının yapılma amacının başında güzel bir gülüş gelir. Bu yapılırken dişlerin estetik olmasına dikkat edilir. Yani hastanın ağız ve diş yapısı üzerinde durulan önemli bir konudur. Aynı zamanda işin profesyonelce ve uzman ellerde yapılması gerekmektedir. Çünkü yanlış yapılan işlemler veya çeşitli olumsuzluklar soruna neden olur.

Yaşanan bu sorunlar hem diş yapısını hem de kişinin psikolojisini bozabilir. Bundan dolayı Modern Klinik, başarılı bir sonuç almak adına tercih edilecek ilk adreslerin başında gelir. Gülüş tasarımı için her sene farklı bir fiyat uygulandığı bilinmektedir. Özellikle bu konuda sorunu olanların Modern Klinik'i tercih etmeleri fiyat yönünden yararlı olacaktır.

Çünkü burada güvenilir ve kaliteli hizmet yanında uygun fiyatlar da göze çarpmaktadır. Sunulan fiyatların kişiye özel olacağı unutulmamalıdır. Bunun nedeni ise yapılacak işlemlerin ve hastanın durumunun dikkate alınmasıdır. Buna göre fiyat belirlendikten sonra zaman kaybetmeden sürece geçilir.

Gülüş Tasarımı Çeşitleri Nelerdir?

Gülüş tasarımı için birçok farklı çeşitten söz etmek mümkündür. Burada dikkat çeken ise yapılan işlemin içeriği olarak bilinir. Buna göre gülüş tasarımı çeşitleri şöyledir;

 • Çekici estetik gülüş.
 • Entellektüel gülüş.
 • Sportif gülümseme.

Çekici estetik gülüş, ön dişlerin diğerlerine göre ön planda olmasıdır. Çok sayıda kişi bu gülüş tasarımını tercih etmektedir. Entellektüel gülüş ise dikkati yüzün alt kısmına çeker. Daha olgun ve bilgili bir görünüme yol açar.

Sportif gülümseme, orta kesici dişlerin yan kesici dişlerden uzun olmasını ifade eder. Çok fazla talep gördüğünü söylemek doğru olur.

Gülüş tasarımı çeşidini kişiye en uygun şekilde seçmek gerekir. Her çeşidin herkese yakışması söz konusu değildir. Buna göre hareket edildiği zaman sonuçlar hastaları memnun eder.

Gülüş Estetiği ile Gülüş Tasarımı Arasındaki Fark Nedir?

Gülüş estetiği ve gülüş tasarımı temel olarak benzer işlemleri kapsar. Ancak bu ikisi arasında azda olsa farklar olduğu görülmektedir. Buna göre gülüş estetiği için genel anlamda tedavi yöntemlerini ifade ettiği söylenebilir. Gülüş tasarımı ise daha geniş olarak ele alınması gereken kapsamlı bir süreçtir. Gülüş tasarımı ve gülüş estetiği arasındaki temel farklar;

 • Gülüş estetiği gülüşü estetik olarak iyileştirir. Gülüş tasarımı ise hastanın gülüşünü planlama sürecini kapsar.
 • Gülüş estetiğinde dişlerin düzeni, boyutu ve renkleri ön plandadır. Gülüş tasarımında ise öncelik kişinin yüz hatları, diş yapısı ve dişlerin uyumudur.

Gülüş estetiği tedavilerinin gülüş tasarımı içerisinde yer alan bir planlama olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Burada kişinin gülüşünü daha estetik bir hale getirmek için işlemler yapılmaktadır. Bunun içinde hastanın ihtiyaçları ön plana alınır. Gerekli olan hazırlık yapıldıktan sonra ise gülüş estetiği yapılır.

Modern Klinik, gülüş tasarımı ve estetiği konusunda profesyonel ve başarılı bir hizmet sunmaktadır. Arzu ettiğiniz sonuca ulaşmak için her detaya dikkat edilmektedir. Özellikle imkanlar ve uzman doktor kadrosu sayesinde her şey mükemmel şekilde ilerler. Doğal olarak gülüş tasarımında doğru ve güvenilir bir adres sizleri beklemektedir.