Ortodontik tedaviler içerisinde yer alan işlemlerde biri pekiştirme tedavisidir. Bu tedavi ile beraber dişler daha sağlıklı ve güçlü bir form kazanmaktadır. Pekiştirme tedavisi ortodontik tedavi ile karıştırılmamalıdır. Pekiştirme tedavisinde önemli olan nokta dişlerin rahat hareket etmesi ve kemiğe zarar vermemesidir. Pekiştirme tedavisinde kullanılan malzemelerin her biri ağız içerisinde alınan ölçülere uygun şekilde hazırlanmaktadır. 6 ila 12 ay boyunca kullanılan tellerde hiçbir sıkıntı meydana gelmez. Bu sayede Modern Klinik olarak en iyi ve kaliteli hizmeti vermekteyiz.

pekistirme-tedavisi-nedir.jpg

Diş hekiminiz bu tür tedaviler için özel pekiştirme uygulamaları gerçekleştirmektedir. Özellikle pekiştirme için dönme eğilimi gösterir ve dişler daha sağlam tele tutunur. Aynı şekilde diş teli kullanımı da daha rahat hale gelir. Sabit pekiştirme apareyi ile beraber diş ve ağız içi hareketleri sorunsuz devam eder. Uzun yıllar boyunca dişler sağlıklı olacak şekilde kullanılmaktadır. Ağız içerisine yerleştirilen teller de diş yapısını ve dokusunu korur. Diş arkasına ise damaklık koyulmaktadır. Bu da dişlerin kaymasını ya da diş yapısının bozulmasını engellemektedir.

Şeffaf Plak Tedavileri

Şeffaf plak tedavileri sağlık açısından oldukça önemlidir. Dişlerin estetik görünümü kaybolmadan yapılan tedaviler arasına girmektedir. Aynı zamanda diş yapısına uygun şekilde plaklar yerleştirilmektedir. Diş dokusunu canlı tutan bu ürün dişlerin estetik bir görünüm kazanmasını sağlar. Üstelik şeffaf plak kullanımı ile beraber ortodonti tedavileri de hızlanır. Bu tedavi sonrasında dişlerde düzelme fark edilmektedir. Tedavi sürecinde kullanılan ürünlerin her biri diş yapısına ve ölçülerine uygun şekilde tasarlanır. Pekiştirme tedavisini süreci Modern Klinik tarafından belirlenir.

Pekiştirme tedavisine ihtiyaç duyan kişiler için şeffaf plak uygulamaları önerilmektedir. Bu tedaviler ağız içi yapısal bozuklukların ve diş hassasiyetinin kontrol edilmesi için geliştirilmiştir. Şeffaf plak tedavisi ile ömür boyu güzelce yemek yemek ve konuşmak da mümkün hale gelmektedir. Üst çenesinde diş çıkması bulunan kişiler için hem diş çekimi hem de tel takma işlemleri yapılmaktadır. Firmamız Modern Klinik tarafından kişiye özel tedavi planı hazırlanır. Bu sayede kişi istediği görünüme kısa süre içerisinde kavuşur. Sağlıklı bir diş yapısı meydana gelir.

Pekiştirme Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Pekiştirme tedavisi genel olarak hastaya bağlı değişiklik göstermektedir. Bunun için ağız içi hijyen bakımı en önemli noktalardan biridir. Aynı zamanda pekiştirme tedavisi üzerinden kişiler istedikleri estetik diş görünümüne kavuşmaktadır. Dişleri yerlerinde tedavi etmek için pekiştirme uygulamaları yapılmaktadır. Aynı şekilde tedavi süreleri de buna bağlı değişiklik göstermektedir. 6 ila 12 ay süresinde tedavi planı oluşturulmaktadır. Pekiştirme tedavisi ne kadar sürer sorusu için hastaya göre süre belirlenmektedir. Ortodonti tedavisi ile eş zamanlı bir tedavi devam eder.

Pekiştirme Tedavisi Sonrasında Dişler Nasıl Olur?

Pekiştirme tedavisi sonrasında diş görünümü daha düzgün ve estetiklik kazanır. Aynı zamanda dişler çene kemiğinde daha sağlam bir duruş sergiler. Özellikle diş eti hassasiyeti olan kişiler için en önemli işlemlerden biridir. Diş görünümünü düzeltmek isteyen hastalar Modern Klinik tarafından bu uygulamalara yönelir. Üstelik ağız içine uygun yapılan bu işlemler daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Ortodonti tedavisinde yapılan braketlerin sökülmesi ile zaman içerisinde dişler eski haline geri dönme riski taşır. Bu durumu tamamen ortadan kaldırmak için pekiştirme tedavisi yapılır.

Pekiştirme Tedavisi Faydaları Nelerdir?

Pekiştirme tedavisi faydaları oldukça fazladır. İlk olarak tellerin sökülmesinin ardından dişlerin yapısal bozukluk yaşanması engellenir. Aynı şekilde daha estetik görünüm ortaya çıkar. Hassas dişlerde bile bu tedavi en faydalı işlemler arasında gösterilir. Modern Klinik içerisinde yer alan pekiştirme tedavisi hem ortodonti tedavi sürecinde hem de sonrasında fayda göstermektedir. Kemik yıkımlarını önleyen bu işlem sağlıklı dişler ortaya çıkarır. Pekiştirme tedavisi sabitleyici özelliğe sahiptir. Böylelikle dişte oynama ya da kayma gibi durumlar ortadan kalkarak sağlıklı görünüm devam eder.

Pekiştirme Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Pekiştirme tedavisi genellikle 6 ay, 12 ay ve 1,5 yıl şeklinde devam etmektedir. Dişlerin bozukluğa ve ortodonti tedavi süresine bağlı olarak bu süre de değişmektedir. Pekiştirme tedavilerinde dişi daha sağlıklı bir pozisyona getirmek mümkün. Bu nedenle oldukça fazla kişi pekiştirme tedavilerine yönelmektedir. Merkezimiz Modern Klinik içerisinde yapılan bu tedaviler de estetik görünümü kalıcı hale getirmektedir. Başka bir deyişle dişlerde oluşan bozulmalar giderilerek hem estetik hem de sağlıklı bir görünüm elde etmek mümkün hale gelmektedir.

Estetik Görünüm Kazanmak İsteyenler İçin Pekiştirme Tedavisi

Estetik görünüm kazanmak isteyenler için pekiştirme tedavisinin önemi büyüktür. Merkezimiz içerisinde hazırlanan bu işlemler uygulamanın kalıcı hale gelmesini sağlar. Aynı zamanda diş sıkması ve gıcırdatma problemleri de tamamen giderilmektedir. Hastalar bu uygulamalar sayesinde hem dişlerinin görünümünü düzeltmekte hem de konuşma bozukluklarını gidermektedir. Hastalarda dil itimi durumunun yaşanması da pekiştirme tedavisi nedenlerinden biridir. Bu tedavi pek çok sorunu çözmektedir. Özellikle peltek konuşma ve diş sıkma problemleri kalıcı şekilde giderilmektedir.

Alt ve Üst Çene Kısmına Yerleştirilen Teller

Alt ve üst çene kısmına yerleştirilen teller sayesinde yutkunma problemi yaşayan hastalar daha rahat yeme içme gerçekleştirmektedir. Aynı şekilde konuşmada yaşanılan sıkıntı da tamamen ortadan kalkmaktadır. Üst çenesinde darlık meydana gelen kişiler için uygun tedavi planı hazırlanır. Aynı zamanda hastalar diş bozulmalarını önüne geçmektedir. Damak yarıklarının en iyi tedavisi de bu pekiştirme uygulamalarıdır. Modern Klinik içerisinde hazırlanan bu tedaviler ile beraber dişlerde yıpranma oluşan her bölge temizlenir ve tedavi edilir.

Pekiştirme Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Pekiştirme tedavisi avantajları oldukça fazladır. Çok fazla hasta bu tedaviler ile daha sağlıklı yemek yemeye, konuşmaya ve gülmeye başlamaktadır. Aynı zamanda ortodonti tedavilerinin kalıcı olması için en önemli adımlardan biridir. Damağa yerleştirilen damaklık ile beraber dişlerde kayma engellenir. Zor ve peltek konuşan kişiler için konuşma bozukluğu giderilir. Aynı şekilde tel kullanımı da daha rahat hale gelir. Çok fazla hasta bu tedaviler ile estetik bir görünüm kazanmaktadır. Ömür boyu pekiştirme tedavisi de uygulanmaktadır. Bunun için hastaların ağız için diş yapıları incelenmektedir.

Pekiştirme Tedavisine Neden İhtiyaç Duyulur?

Pekiştirme tedavisinin en temel nedenlerinden biri sağlıklı ve estetik diş görünümü oluşturmaktır. Aynı zamanda dişlerde oluşan bozukluklar ve çarpık görünüm de bu şekilde ortadan kalkar. Hastalar için uygulanan bu işlemlerde yemek yemede kolaylık sağlanır. Kişiler konuşmada zorluk yaşadıkları her an bu tedaviye yönelmektedir. Belirli bir süre devam eden bu tedavi sonunda istenen görünüm elde edilir. Sağlıklı bir şekilde hizmet veren Modern Klinik adresimiz her hastaya ve ağız içi diş yapısına uygun çalışma sunmaktadır. Bu sayede tedaviler de oldukça hızlı ve kısa sürmektedir.

Pekiştirme Tedavisi Sonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pekiştirme tedavisi sonunda hasta diş bakımına ve hijyenine mutlaka dikkat etmesi gerekir. Bunun için özel ince uçlu fırça kullanımı ve kimyasal içeriğe sahip olmayan macunlar tercih edilmektedir. Daha kalıcı bir sonuç almak isteyen kişiler için damaklık kullanımı da tavsiye edilir. Kişiler bu tedavi sonunda istediği görünüme anında kavuşmaktadır.

İletişim Formu