Diş macunu seçimi sağlık açısından en önemli noktalardan biridir. Ağız bakımı ve hijyenine dikkat eden kişiler macun kullanımında da ihtiyaç duyduğu ürünleri satın almalıdır. Diş macunu seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Ağız içerisinde bulunan dişleri ve diş etini korumanın en önemli aşaması da macun seçimidir. Diş hekiminizin sizin için önerdiği macunları kullanmalısınız.

Modern Klinik bu aşamada hastalarına özel macunlar tavsiye etmektedir. Diş etlerimizi yormayacak ya da aşındırmayacak diş macun kullanımı ile sağlıklı dişler oluşur. Diş macunu seçimi diş yapısına ve ihtiyaca uygun şekilde yapılmalıdır. Ağız ve dişleri korumanın temelinde diş fırçalama işlemleri gelir. Fırçalama esnasında kullanılan macunlar da sağlık açısından önem taşır.

dis-macunu-cesitleri.jpg

Modern Klinik tarafından tavsiye edilen diş macunlarında florür ya da kimyasal maddeler bulunmamaktadır. Kimyasal içerikli macunlar diş yapısını ve esnekliğinin bozulmasına neden olur. Bu sayede diş aşınması ya da diş eti rahatsızlıkları görülür. Ağız ve diş sağlığını korumak isteyen kişiler macun seçimlerinde de iki kat fazla özen göstererek diş fırçalama işlemlerini yapmalıdır.

Ağız ve Diş Sağlığı İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Ağız bakımında insanların diş beyazlatmaları için ilk adımı olan macun ve fırça seçimleri dişlerin hassasiyetine uygun oranda tercih edilmelidir. Modern Klinik çalışmalarında macunun önemine dikkat çekilmektedir. Hastaların tamamı yaşadıkları diş sorunlarını doğru macun seçimleri ile gidermektedir. Üstelik ağız ve diş sağlığını tehlikeye atan durumların ana kaynağı da yanlış macun seçimleridir.

Ağız ve diş bakımı için hem diş fırçası ve macunu hem de diş ipi ile ağız bakım suları kullanılmalıdır. Tam temizlik ve hijyen arayan kişiler için bu bakım aşamalarının yerine getirilmesi, düzenli olarak uygulanması gerekir. Diş macunları tercih edilirken doğal yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda kimyasal ve flor içermeyen macun seçimleri oldukça önemlidir.

Diş yapısının korurken estetik bir gülüşte sunmayı hedefleyen bu macunlar düzenli kullanım sonucunda etkisini arttırmaktadır. Ağız sağlığımızı koruma alanında en önemli ve temel adım macun seçimidir. Macun seçimlerinin önemi her geçen gün artmaktadır. Kimyasal içeriğe sahip olmayan macunlar hem sağlıklı kullanım hem de ferahlık sağlar. Üstelik diş yapısına zarar vermeden estetik bir görünüm oluşturmayı hedefler.

Diş Macunu ve Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ağız sağlığımızı korurken diş macunu seçimlerine iki kat fazla özen göstermekteyiz. Özellikle diş yapısına uygun şekilde üretilen macunlar dişin yapısını bozmadan ve yüzeyine zarar vermeden temiz bir bitiş sağlar. Başka bir deyişle macun seçimi hijyen aşamalarında dikkat edilmesi en önemli nokta olarak bilinir.

Diş sağlığı için macun seçimine iki kat dikkat etmeliyiz. Bunun yanı sıra doğru diş macunu istek ve ihtiyaçları da en uygun şekilde karşılamaktadır. Fırça seçimlerinde yumuşak başlıklı ve kıl ile üretilen fırçalar satın alınmalıdır. Macun seçimlerinde ise bitkisel ürünler tercih edilmelidir.

Diş Macunu Seçimi Neden Bu Kadar Önemli?

Diş macunu seçimi diş hassasiyetini oluşturan temel nedenlerden biridir. Günümüzde pek çok kişi diş fırçalama esnasında kanama ve ağrı durumları ile karşılaşmaktadır. Modern Klinik hastaları macun seçimlerini kendi diş yapılarına uygun tercih etmektedir.

Diş macunu satın alırken hastalar gördükleri tedavi için de sorun teşkil etmeyecek içeriklere sahip ürünleri seçer. Böylelikle flor içermeyen doğal yapıda macun kullanımı başlar. Diş sağlığının en temel ve önemli aşaması macun seçimleridir. Kaliteli ve sağlıklı bir diş yapısı oluşturmanın temelinde diş macununun doğru olması beklenir.

Ağız Çalkalama Suları Kullanımı ve Önemi Nedir?

Ağız çalkalama suları en az diş macunları kadar önemlidir. Modern Klinik hastalarına uygun macunları önererek ağız bakımında önemli rol oynamaktadır. Ağız çalkalama suları da bu hijyen ve bakım ürün grubu içerisinde yer almaktadır. Çok fazla kişi günlük hayatında dişlerini fırçalamaya vakit bulmadığı zamanlarda ağız bakım sularını kullanmaktadır.

Bakterilerin yüzeysel olarak arındırılmasını sağlayan bu sular dişlerin parlaklığını ve beyazlığını da arttırmaktadır. Günlük kullanımda etkisi artmaktadır. Aynı şekilde plak ve diş taşı oluşumlarını da %100 oranında engellemeye yardımcı olur.

Ağız Bakımının İhmal Edilmesi Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Ağız bakımın ihmal edilmesi pek çok diş ve diş eti sorununa yol açmaktadır. Diş çürümelerinin ana sebebi ağız bakımının yetersiz kalmasıdır. Aynı zamanda ağız içerisinde bakterilerin çoğalması da dişlerde lekelenmelere, diş eti hassasiyetine yol açar. Pek çok kişi sağlıklı bir diş yapısı oluşturmak için hijyen ürünlerini düzenli kullanmaktadır.

Ağızda çürük kaynaklı iltihaplanmaların azalması için mutlaka günde 2 kere fırçalama işleminin yapılması gerekmektedir. Başka bir deyişle fırçanın 4 ila 6 ayda bir değiştirilmesi de bakteri oluşumunu engeller. Bu sayede diş hastalıkları ortadan kalkar.

Yanlış Macun Seçiminin Etkileri Ne Olur?

Yanlış macun seçimleri diş hassasiyetine yol açmaktadır. Üstelik diş eti rahatsızlıkları da flor içeren macunlardan kaynaklı meydana gelir. Diş hassasiyeti olan kişilerin mutlaka içerisinde flor barındırmayan, doğal yapıdaki macunları tercih etmesi gerekir. Üstelik diş ve çevresinde bulunan dokulara zarar gelmeden temizlik işlemi tamamlanır. Yanlış macunlar diş eti kanamasına, diş ağrısına ve dişlerin yapısının bozulmasına yol açmaktadır.

Renkli ve Siyah Diş Macunları Nedir?

Siyah ve renkli diş macunlarının her birinde içerikler farklıdır. İhtiyaca göre hazırlanan bu macunların kullanım amaçları da değişmektedir. Bakteri ve plağın diş yüzeyinde tutunmasını engelleyen bu macunlar diş etine de zarar vermeden tam temizlik sağlar.

Üstelik diş eti kanamalarını engelleyecek doğal içerikli macunlar arasında beyaz renk ürünler yer almaktadır. Hiçbir kimyasal barındırmayan macun seçimleri renksiz ve beyaz yapıda olanlardır. Bu nedenle siyah ve renkli olan macunların tercih edilmesi Modern Klinik tarafından önerilmemektedir.

Çocuk Diş Macunlarının Diğerlerinden Farkı Nedir?

Çocuklara küçük yaştan itibaren diş fırçalama alışkanlığının kazanılması öğretilmelidir. Çocuklarda diş çürüme durumları daha sık yaşanmaktadır. Bu nedenle özel çocuk diş fırçaları ve diş macunları üretilmektedir.

İçerisinde herhangi bir flor ya da kimyasal bulunmayan bu fırçalar çocuklar için uygun olacak şekilde üretilmektedir. Aynı zamanda macunlar farklı aromalara sahip şekilde hazırlanır. Yumuşak kıllı diş fırçaları da çocukların diş fırçalamasını eğlenceli hale getirmektedir.

Hassas Diş Etleri İçin Uygun Diş Macunları:

Hassas diş eti için hazırlanan macunlar diş kanamasını da engeller. Aynı zamanda diş eti rahatsızlıklarının temelinde yanlış macun seçimi ve sert fırçalama gelmektedir. Bu durum dişlerin kanamasına yol açar. Ağrı ve hassasiyet oluşumu da bu iki sebepten ortaya çıkar.

Macunlar hassas ve temiz bir bakım yapmayı hedefler. Bu nedenle diş hassasiyeti giderme özelliği bulunan özel macunlar üretilmektedir. Aşınma, soğuk ve sıcağa karşı direnç gösterme özellikleri vardır.

Anında Beyazlık Veren Diş Macunları Nedir?

Anında beyazlık sunan diş macunları düzenli kullanım ve temiz bir bakım sonunda bu işlevi yerine getirmektedir. Leke çıkarıcı ve beyazlatıcı ibarelerinin yer aldığı macunlar son zamanlarda popüler hale gelmektedir. Fakat bu macunların sağlıklı kullanımı için düzenli olması gerekmektedir. Dişler üzerinde aşındırıcı etkiye sahip olan bu macunlar tavsiye edilmemektedir.

İletişim Formu