Tek diş implant tedavisi son zamanların en popüler olan tedavilerinden biridir. Özellikle ağız içerisinde tek diş ile alakalı problem yaşayan kişiler bu tedavi ile sağlıklı bir gülüş elde etmektedir. Yemek yeme sorunları da bu tek diş implant tedavileri ile tamamen ortadan kalkmaktadır. Çekilen diş yerine yeni diş takılması işlemlerine implant tedavisi denilmektedir. İmplant tedavisinin birden fazla faydası bulunmaktadır.

Tek Di̇şe İmplant Tedavi̇si̇

Sağlıklı diş yapısı oluşturmak isteyen kişiler için eksik dişin yerine yeni bir diş kökü ve diş getirilmektedir. Bu durum eksik dişler üzerinde estetik görünüm kazandırmaktadır. Modern Klinik hizmet kapsamında birbirinden farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır. İmplant tedavilerinde yüksek derece başarı elde etmek için kliniğimiz profesyonel uzman hekimler ile beraber çalışmaktadır.

Diş kayıplarının yaşanması ile beraber ağız içerisinde estetik olmayan bir görüntü oluşmaktadır. Bu gibi durumlar için diş implantı uygulanmaktadır. Sağlıklı diş yapısının temelinde yatan bu tedavi Modern Klinik tarafından yapılmaktadır. Tek diş implantında komşu dişlerin hasar görmesi de engellenir. Bu şekilde tek tip diş yapısı ve görünümü sağlanır.

Çene Kemiği Üzerine Yapılan Tek Diş İmplant Uygulamaları

Çene kemiği üzerine yapılan diş tedavileri arasında implant ilk sırada gelmektedir. Modern klinik olarak bu alanda uzman hekimlerimiz en başarılı tedavileri kişiye yönelik hazırlamaktadır. Tek diş implant tedavilerinde ağız içerisinde kırılan ya da düşme durumu yaşayan dişler için implant tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi ile beraber ağız içerisindeki dişler daha sağlıklı bir hale gelmektedir.

Yemek yeme ve konuşma bozuklukları çene kemiğine takılan kök ve üzerine gelen diş ile tedavi edilmektedir. Diş hekiminiz bu alanda size yönelik bir tedavi planı çıkartmaktadır. Ağız ve diş yapısına uygun şekilde geliştirilen bu tedaviler sağlıklı bir diş görünümü kazandırmaktadır. Özellikle son zamanların en popüler olan tedavileri arasında bu implant tedavileri yer almaktadır.

Ağız içerisindeki tüm dişler sıralı şekilde korunmaktadır. Çene kemiğine takılan implant kökü kişide diş ağrısı yaşanması problemlerini de engellemektedir. Tamamen sağlıklı olan bu tedavi modern klinik uzman hekimleri tarafından kişiye özel yapılmaktadır. Ağız içi diş ölçüleri alınarak yeni implant dişi üretilmektedir. Bu şekilde tedavi süreci daha başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Ağız ve Diş İçin Yapılan İmplant Tedavisi Süreci

Tek diş eksikliğinde ağız ve diş için uygulanan implant tedavileri ön plana çıkmaktadır. Bu tedaviler herkese yapılabilen tedaviler arasına girmektedir. İlk olarak ön muayene ve film çekilmektedir. Ardından kişi için uygun zamanda diş çekimi ve beraberinde ağız içi ölçüsü alınmaktadır.

Üretilen bu implant dişi için ilk olarak çene kemiğinde kök yerleştirilmektedir. Bu kökün iyileşmesi ile beraber yeni diş sabit olacak şekilde takılmaktadır. Tek diş eksikliğinde implant tedavisi modern klinik tarafından yapılmaktadır. Hastaların eksik olan dişinin yerine yeni ve sağlıklı diş takılmaktadır.

Tek Dişe İmplant Tedavisi Yapılması Faydalı mı?

Tek dişe implant tedavisi yapılmasının pek çok faydalı yönü bulunmaktadır. Özellikle son zamanlarda bu tedavi pek çok kişi için faydalı hale gelmektedir. Modern klinik tarafından yapılan bu tedaviler ilk olarak kişiye yönelik hazırlanmaktadır. Aynı zamanda yapılan bu tedavi ile beraber daha sağlıklı diş yapısına ve köklerine sahip olmak mümkün hale gelir.

Tek diş kaybı estetik açıdan da kişilere sıkıntılı durumlar yaşatmaktadır. Özgüven problemlerini ortadan kaldıran tek diş tedavi seçeneğinin aynı zamanda yemek yeme ve konuşma bozukluğu konularında da faydaları bulunuyor.

Diş Kaybının Sebepleri Nelerdir?

Diş kaybının ana sebeplerinden biri diş çürümeleri ve kırılmasıdır. Dişin çekilmesini gerektiren durumlarda da sağlıksız bir görünüm oluşmaktadır. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak için tek dişe özel implant tedavileri uygulanmaktadır. Bu tedaviler hem sağlıklı hem de estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Diş kaybı yapılan yanlış tedaviler ya da çürüğün ileri boyuta gelmesi ile yaşanmaktadır. Tüm bu durumların temel sebeplerinden biri ise ağız bakımının eksik yapılmasıdır. Ağız içerisindeki bakterilerin artması ile beraber dişlerde çürümeler ve diş kaybı meydana gelir.

Tek Diş İçin İmplant Mı Köprü Mü Yapılır?

Tek diş için implant tedavileri diğer tedavilerin yanı sıra iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır. Bu nedenle diğer dişlere zarar vermeden uygulanan tedavilerin başında implant gelmektedir. Başka bir deyişle bu bölgedeki kemik ve sinirlere zarar vermeden yapılan tedaviler arasında bu implant tedavileri yer almaktadır.

Köprü tedavileri diğer dişlerin kesilmesine neden olan tedaviler arasına girmektedir. Bu nedenle implant çok daha sağlıklı ve faydalı olan tedavilerden biridir. Aynı şekilde yan dişlerin sağlıklı durumunu korumak için tek diş implant tedavileri uygulanmaktadır.

Tek Diş İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tek diş implant tedavisi için ilk olarak hastalara ön muayene yapılmaktadır. Yapılan bu ön muayene sonunda hastalara çene kemiği filmi çekilerek diş köklerinin durumu kontrol edilir. Ardından diş çekimi yapılır. Bu tedavisinde en önemli aşama yeni diş kökünün çene kemiğine yerleştirilmesidir. Bu sayede sağlıklı bir diş yapısı oluşturulmaktadır.

Yeni yapılan diş ağız ve diğer dişlerin ölçüsü alınarak üretilmektedir. Dişin boşluğuna gelen kısma yeni diş takılmaktadır. Sabit hale getirilen bu diş eski dişten farksız hale gelmektedir. Bu şekilde ağız içi estetik bir diş görünümü sağlanır.

Tek Diş İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tek diş implant tedavisi komşu dişlere zarar vermeden uygulanan işlemlerden biridir. Bu şekilde istenen estetik görünüm elde edilir. Bu tedavi süreci kişinin ağız hijyenine ve bakımına özen göstermesi ile daha kısa sürmektedir. Genellikle hastalarda birkaç hafta ya da 1 ay kadar sürmektedir.

İleri seviye iltihap olan hastalarda ise bu durum birkaç ayı bulabilmektedir. Modern klinik içerisinde implant tedavisi tek diş için kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu şekilde hastalar sosyal hayatlarına kaldıkları yerden devam etmektedir. Sağlıklı görünüm kazanan dişler estetik hale gelmektedir.

Tek Diş İmplant Tedavisinin Faydaları

Tek diş implant tedavisinin birden fazla faydası bulunmaktadır. Bunlar arasında ilk olarak yemek yeme bozuklukları ve sorunları tamamen giderilmektedir. Diş boşluğu olan yerlerin hijyeni de eksik yapılır. Bu nedenle sağlıklı bir diş yapısının temelinde tüm dişlerin sıralı yer alması beklenir.

Başka bir deyişle tek dişe yapılan implant tedavilerinde kişiler özgüven eksikliklerini de tamamen gidermektedir. Özellikle ön kısımlarda bulunan bu diş eksiklikleri istenmeyen görünümlere yol açmaktadır. Estetik bir gülüş tasarımı sunan bu implant tedavilerinde yeni kök ise çene kemiğine tam uymaktadır.

Tek Diş İmplant Tedavisi Kimlere Yapılır?

Tek diş implant tedavisi diş kırılması ya da çürümeye bağlı olarak diş kaybı yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Bu tedaviler için kişinin büyüme çağını tamamlamış olması beklenmektedir. Aynı şekilde diş kökünün çene kemiğinden tamamen ayrılması ile bu tedaviler uygulanmaktadır.

Tek Diş İmplant Tedavisi Sonunda Nelere Dikkat Edilir?

Tek diş implant tedavisi sonunda dişlerin hijyenine iki kat özen gösterilmektedir. Aynı şekilde düzenli fırçalama, ağız bakım suları ve ip kullanımına önem verilmelidir. Bu sayede ağız içerisindeki bakteri oluşumu ve yayılımı engellenir.

İletişim Formu